Družstvo žen holických hasiček funguje pod Sborem dobrovolných hasičů Holice a soutěží v disciplíně požární útok. Bylo založeno 22. června 2013 na Dnech Holicka Sabinou Marvanovou, Janou Markovou a Marií Bártovou. První informativní schůzky 26. června 2013 se kromě výše zmíněných zúčastnily ještě Michaela a Aneta Melišovy, Kristýna Shánělová a Květa Krčálová. O koučování týmu byli požádáni Vít Binko a Martin Valenta.

Již v prvních červencových dnech se uskutečnil trénink na letišti na Starých Holicích, kam dorazila i nová členka Pavlína Rybínová z Velin. Posty byly určeny odhadem a ženy si zaběhly při své premiéře pro čas 37 sekund. Druhý trénink se již konal za Kulturním domem, novou posilou týmu se stala Veronika Janusová.

Od 13. července 2013 se družstvo aktivně účastní závodů v okolí města Holic, na nichž sbírá cenné zkušenosti. V průběhu prázdnin do týmu přibyla Veronika Řepková z Horních Ředic. Při soustředění na Radosti na Horním Jelení ve dnech 30. srpna a 1. září 2013 dosáhl tým svého nejlepšího času 21,60 s. Podzimní závody již konečně prolomily smůlu, která tým od počátku provázela. Více o všech závodech se dočtete na dalších stránkách.

Ani v zimním období však hasičky nelenily. Lednové soustředění v Deštném v Orlických horách i závody jasně vypovídají o tom, že požární útok není pouze letním sportem. Od března roku 2014 hasičky opět začaly aktivně trénovat za Kulturním domem, tentokrát i s novou posilou týmu Anetou Rychlíkovou.

V roce 2014 se tým účastnil řady memoriálů, série závodů Big Shock Cup (celkové 2. místo) a Ligy pardubického okresu (celkové 6. místo). Ženy od samého počátku své existence běhají na neupravený stroj PS 12, který je v mnoha závodech, především v těch postupových, značně limituje.

Další novou posilou týmu se v průběhu roku 2014 stala Jana Šromová.

Po náročné zimní přípravě tým před začátkem ligové sezóny 2015 navštěvoval memoriály a pohárové soutěže v okolí stále se slabým strojem PS 12. Od začátku ligové sezóny 2015 běhá na upravený stroj PS12 s výkonem 1800 ccm. Novou posilou týmu se stala Michaela Solilová ze Slepotic.

Na začátku roku 2016 jsme po intenzivní zimní přípravě přibraly do týmu nové členky - Veroniku Bartoníčkovou, Janu Trechovou, Janu Vondroušovou a Michaelu Ondráčkovou.
Na prvních závodech se nám velmi dařilo,např. 1. místo na Memoriálu v Březhradě. Na domácích závodech v Holicích na náměstí se nám stejně jako v předešlém roce nepodařilo uspět, opět jsme měly problémy na levém proudu. Doufáme, že již naposledy. :)
Na jaře náš tým opustila Jana Polednová po vlastním rozhodnutí. V létě jsme nafotily s fotografem Michalem Vraným nový kalendář na rok 2017. Jeho 140 výtisků bylo ihned prodáno. V lize pardubického okresu jsme obsadily páté místo. Vylepšily jsme si umístění na Memoriálu Vladimíra Iljiče Lenina v Širokém Dole na 18. opříčku z 50ti týmů. Okresního kola jsme se z důvodu velké absence našich členek nezúčastnily. Zimní přípravu na rok 2017 absolvujeme pod novým trenérem Františkem Vaňkem.