Odborná příprava

Taktická cvičení:

4. listopadu 2012 v 13:20 hod. - Jednotka se zúčastnila cvičení v lese u obce Vysoké Chvojno. Členové se rozdělili na dvě skupiny a pátrali po osobách, poskytovali první pomoc a transport raněných.

21. března 2013 v 13:38 hod. - Na výzvu HZS Pardubice se jednotka zúčastnila taktického cvičení požáru průmyslové haly Holice Podlesí.

26. dubna 2013 v 16:56 - Jednotka se zúčastnila taktického cvičení s následujícím námětem: dva mladiství odpalovali v sudu na poli po domácku vyrobenou pyrotechniku. Ta následně vybuchla a obě děti zranila, poté vznikl požár.

27. září 2013 v 17:04 hod. - Na výzvu HZS Pardubice jednotka vyjela na požár vysoké budovy v obci Chvojenec, jednalo se o cvičení dálkové dopravy vody za pomocí PS12.

19. dubna 2014 - Devět našich členů se zúčastnilo Velitelského dne, který se konal na Duhovém jezeře v Moravanech. Cílem akce bylo školení jednotek SDH jednotkami HZS. Výcvik probíhal v oblastech první pomoci, protipovodňových zábran, čerpadel ve výbavě JSDH, obsluhou hydrantů, využití spojového vozu na místě zásahu a spolupráce s vrtulníkem Policie při plnění Bambivaku.

10. října 2014 - Na výzvu HZS Pardubice byla jednotka vyslána na taktické cvičení do obce Býšť, kde děti zapálily polní porost a pak se schovaly do lesa. Po příjezdu na místo jednotka zahájila doplňování vody do vozidla JSDH Býšť. Ostatní členové jednotky prováděli vyhledávání osob v lese.

3. listopadu 2014 - Na výzvu HZS Pardubice se jednotka dostavila k taktickému cvičení na PS Holice. Jednotka připravila trojnožku opatřenou kladkou na vytažení osoby. Ostatní členové jednotky pomáhali s přípravou prostoru kolem studny. Po nalezení osoby proběhlo její vytažení.

5. ledna 2015 - Jednotka se zúčastnila taktického cvičení s HZS Holice u zamrzlého rybníka Hluboký, kde probíhala záchrana osob z vody.

24. dubna 2015 - Členové SDH Holice se zúčastnili námětového cvičení v Ředicích, které mělo prověřit schopnosti jednotek při hromadné havárii s vysokým počtem zraněných. Jednotky byly na začátku cvičení obeznámeny se situací a poté rozděleny do třídících skupin, které se skládaly z vyhledávací skupiny (2 lidé, alespoň jeden z nich byl zdravotník) a záchranné skupiny (nosiče). Poté, co vyhledávací skupiny rozdělily zraněné na vážné a méně vážné případy, došlo k přenosu zraněných do stanoviště třídění zraněných, kde jim byla poskytnuta pomoc od zdravotníků. Cvičení celkově prověřilo schopnosti jednotek, ale i jednotlivých členů v krizových situacích.

30. října 2015 - Členové výjezdové jednotky se zúčastnili taktického cvičení. Nejprve byli proškoleni v první pomoci, praktická část zahrnovala vyhledávání pohřešovaných osob v lese v Ředicích a jejich ošetření.

25. března 2016 - Jednotka se zúčastnila taktického cvičení, zaměřeného na vyhledávání osob v zakouřeném prostředí. Výcvik probíhal v bývalé věznici v areálu HZS Holice (Hradecká ulice).

28. dubna 2017 - Na Poběžovicích u Holic proběhlo taktické cvičení na prohloubení znalostí první pomoci a její použití v praxi.

28.- 30.listopadu 2017 - V Holicích proběhlo taktické cvičení - požár lepenky na střeše výškové budovy.

12.října 2018 - Býšti proběhlo okrskové taktické cvičení - dopravní nehoda se zraněním čtyř osob.